W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia

Najpiękniejszy czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia stwarza wiele sytuacji edukacyjnych. Napisaliśmy opowiadania o Mikołaju, wykonaliśmy kartki świąteczne, uszyliśmy rodzicom maskotki, ozdobiliśmy mandale i aniołki z drewna, nauczyliśmy się piosenki o pierwszej gwiazdce. Wykorzystaliśmy też trzy atrakcyjne aplikacje z zasobów Magicznego Dywanu.

 

„Elf” – fantastycznie bawiliśmy się razem z elfami, pomagając łapać im spadające z nieba prezenty. Musieliśmy obserwować planszę i współpracować z kolegą, by szybko przemieścić krasnala za pomocą strzałek kierunkowych lewo/prawo.

OPIS APLIKACJI 

 

Dzięki „Fajerwerkom” tworzyliśmy własne, magiczne i co najważniejsze bezpieczne pokazy. Wykorzystanie tej aplikacji pozwoliło porozmawiać o zachowaniu szczególnego bezpieczeństwa podczas ich oglądania i odpalania. Niestety, co roku słyszymy o wypadkach z udziałem dzieci.

OPIS APLIKACJI

 

Za pomocą ruszających się „Choinek” trafialiśmy bombkami w prezenty, które znikały. Opracowaliśmy też strategię – wpadające między choinki bombki dają najlepsze szanse na zdobycie punktów. Oczywiście potrzebna jest współpraca między partnerami i bystre sokole oko! Trzeba się również zmierzyć z upływającym czasem. 

OPIS APLIKACJI